dámské boty
Bez kategorii

Boty jsou naše vizitka. Jak koupit ten správný model?

Jednou z nejdůležitějších částí našeho stylu je obuv. Každý nosí boty, někdo nosí levnější modely, jiní dražší. Vše záleží na našem rozpočtu, ale jedna věc je jistá. Boty jsou věc, která nás všechny spojuje. Co je třeba vzít v úvahu při výběru správné obuvi? Existují dámské boty, které můžeme nosit při všech příležitostech? Kde je nejlepší je koupit?


Nákup obuvi online


Když nakupujeme boty online, máme často problém s výběrem správné velikosti. Nakonec je nemůžeme vyzkoušet jako ve stacionárním obchodě. Proto používáme pouze popis na webových stránkách. Jak bychom tedy měli zvolit správnou velikost obuvi?


Nejjednodušší je měřit stélku v botách, které používáme každý den. Na listu papíru A4 bychom měli obrysovat naši nohu a poté změřit její rozměry. Porovnáme rozměry stélky a chodidla. V ideálním případě by stélka měla být asi o půl centimetru delší než chodidlo.
Nákup online obuvi šetří čas a peníze, protože ceny v internetových obchodech jsou často nižší než ve stacionárních.


Jak důležitá je barva bot


Při výběru bot se často díváme na jejich barvu. Čím tmavší je jejich odstín, tím jsou elegantnější. Pokud si tedy kupujeme boty na důležitou příležitost, například na svatbu, měli bychom zvolit klasické černé boty. Na druhou stranu, pokud si chceme koupit dámskou obuv na večírek, je nejlepší zvolit boty v odstínech hnědé. Je to univerzální barva, dá se říct neformální.


Nejpohodlnější boty


Nejoblíbenější boty jsou kultovní Converse, tj. tenisky. Jejich historie začala dávno ve Spojených státech, ale dodnes jsou považovány za nejpohodlnější boty na světě. Jsou skvělé pro sport, ale můžete se v nich snadno procházet po městě. Stručně řečeno, tenisky se hodí jak k teplákovým soupravám, tak k klasickým outfitům a šatům a zároveň jsou velmi pohodlné.


Druhy obuvi


Existuje mnoho druhů obuvi, takže si každý může najít něco pro sebe. Nejběžnější boty, kromě tenisek, jsou tzv tenisky nebo sportovní obuv. Na druhou stranu lze sportovní obuv rozdělit na běžecké boty, basketbalové boty, kopačky (kopačky), tenisové boty a mnoho dalších. Prakticky každý sport má svou vlastní obuv pro procvičování dané disciplíny.
Největší výběr je však v dámské obuvi. Zde rozlišujeme mimo jiné vysoké podpatky, baleríny, brogues a boty. Výběr správné obuvi je důležitý. Koneckonců, jsou naší výkladní skříní a odrážejí charakter osoby, která je nosí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *